CMS Eksperci

Milena Olszewska-Miszuris

CMS

Milena posiada 20-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym. Kieruje butikową spółką doradczą WM Advisory Sp. z o.o., wspierającą firmy w budowaniu wartości, raportowaniu finansowym i zrównoważonego rozwoju oraz relacjach inwestorskich. Jest założycielką i Co-Chair 30% Club Poland, kampanii społecznej promującej różnorodność we władzach spółek, członkinią Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych i aktywną członkinią rad nadzorczych spółek giełdowych. Zasiada w Komitecie ds. Ładu Korporacyjnego przy GPW i Governance, Risk and Performance Global Forum przy ACCA. Jest ekspertką ds. zrównoważonego ładu korporacyjnego w UN Global Compact Network Poland. Przez dziesięć lat była analityczką spółek giełdowych w międzynarodowych biurach maklerskich, wielokrotnie nagradzaną za swoją wiedzę oraz wyczucie rynkowe w kraju jak i za granicą. Absolwentka SGH na kierunkach: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Bankowość i Finanse ze specjalizacją Bankowość Inwestycyjna.

Milena to praktyczka wycen, storytellingu, analizy oraz sprawozdawczości finansowej i zrównoważonego rozwoju z 20-letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Obecnie prowadzi butikową spółkę doradczą (WM Advisory Sp. z o.o.), wspierającą zarządy w kwestiach związanych z budowaniem wartości, raportowaniem finansowym i niefinansowym, wyceną oraz relacjami inwestorskimi. Milena jest założycielką i Co-Chair 30% Club Poland – kampanii społecznej, której celem jest zwiększenie liczby kobiet we władzach spółek. Milena zasiada także w Komitecie ds. Ładu Korporacyjnego przy GPW w Warszawie S.A., jest ekspertką ds. zrównoważonego ładu korporacyjnego w Human and Business Rights Programme przy UN Global Compact Network Poland, członkinią globalnego forum przy ACCA ds. ładu korporacyjnego (Governance, Risk and Performance Global Forum) oraz uczestniczy w pracach grupy roboczej European Women on Boards poświęconej implementacji Dyrektywy Kobiety we władzach. Jest także członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych jak również Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia oraz wieloletnią aktywną członkinią rad nadzorczych. Prowadzi także gościnne wykłady na studiach podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie czy Uczelni Łazarskiego – w tej ostatniej pełni również funkcję ekspertki w Instytucie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska. Aktywnie działa na polu ESG: jest Ambasadorką Chapter Zero Poland i zasiada w Radzie Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych.

Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej Ernst &Young. Przez dekadę była analityczką spółek giełdowych w międzynarodowych biurach maklerskich. Wielokrotnie nagradzana za swoją wiedzę, spostrzeżenia oraz wyczucie rynkowe zarówno w kraju (tytuł Analityka Roku przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych i gazetę Parkiet, kilkukrotna zwyciężczyni rankingu analityków gazety Parkiet w kategorii sektor TMT i detaliczny) jak i za granicą (wielokrotna laureatka międzynarodowego rankingu Extel w kategorii najlepszy analityk w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i najlepszy analityk spółek detalicznych). Posiada trzy prestiżowe międzynarodowe tytuły: CFA (Chartered Financial Analyst), ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz FSA Credential (Fundamentals of Sustainability Accounting) wydawany przez ISSB (International Sustainability Standards Board). Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Bankowość i Finanse ze specjalizacją Bankowość Inwestycyjna.

Adres e-mail: [email protected]