CMS aktualności

Trendbook Nowy Marketing

CMS

Portal Nowy Marketing wydał trendbook dotyczący obecnie panujących trendów i zmian, ale także przyszłości branży marketingowej w wielu aspektach.

Nasz ekspert Agnieszka Oleksyn - Wajda opowiedziała przy okazji tej publikacji jak wygląda i jak ewoluował w ostatnich latach proces kształcenia w zakresie komunikacji w sektorze kreatywnym.

Jak wspomina Agnieszka "

Aby stać się skutecznym w marketingu, należy zrozumieć branżę, cykle, zależności oraz procesy

Dynamika zmian w branży kreatywnej, jej złożona interdyscyplinarność, a także nowe narzędzia i formy marketingu, rodzą zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę. Dlatego też, jako edukatorzy, stajemy się odpowiedzialni wobec rynku pracy za właściwe przygotowanie kadry zawodowej, z uwzględnieniem nowych specjalizacji przystosowanych do potrzeb rynku. W programie adresowanym do uczestników sektora kreatywnego istotne jest przekazanie wiedzy w najszerszym możliwym zakresie - począwszy od planowania kolekcji i zarządzania produktem, przez planowanie sprzedaży, marketing, kreowanie budżetu i zarządzanie zwrotami, na pozyskiwaniu kapitału i inwestorów, zarządzaniu kryzysem oraz komunikacji w sektorze mody kończąc.

Programy mentoringowe, nakierowujące młodych pracowników na możliwości rozwoju, nowe perspektywy czy spojrzenie oczami doświadczonego managera, stanowią duże wsparcie dla młodych osób. Inspirujący liderzy stanowią przykład najlepszych praktyk i wzorów, zachęcając jednocześnie młodszych kolegów do zainteresowania się daną tematyką.

Wydaje się wreszcie, że z perspektywy sukcesu w biznesie, niezależnie od branży, duże znaczenie mają umiejętności właśnie z zakresu marketingu. Młodzi pracownicy są coraz bardziej świadomi tego stanu rzeczy."

Link to pełnej publikacji:

http://nowymarketing.pl/a/31121,trendbook-nowegomarketingu-1-2021-trend-iv-praca-w-branzy-marketingowej-juz-nie-bedzie-taka-atrakcyjna