

aktualności

aktualności
aktualności
17 kwietnia odbędzie się wydarzenie eksperckie Fashion Revolution Polska „Okrągły stół mody cyrkularnej”. Do dyskusji zaproszeni zostali specjaliści obserwujący zjawiska związane z gospodarką obiegu zamkniętego z wielu perspektyw, nie tylko przedstawiciele marek modowych.
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego objął to wydarzenie patronatem.
aktualności
O sytuacji branży mody i prognozach na 2021 rozmawiamy z Anną Szmeją, prezes Retail Institute i Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab oraz z Agnieszką Oleksyn–Wajdą, radcą prawnym, dyrektorem Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego, kierownikiem Akademii Biznesu i Prawa Mody Uczelni Łazarskiego, członkiem Rady Ekspertów Retail Institute.
aktualności
Lubują się w nich i celebryci, i zwykli śmiertelnicy. Do mazowieckich pracowni krawieckich przyciągają ich wyjątkowe i ponadczasowe kreacje: nie tylko świetnej jakości płaszcze czy suknie, ale też projektowane na zamówienie bluzki i kostiumy. Nie tylko Mediolan, Nowy Jork czy Paryż, ale też Józefów i Warszawa. Stolice mody są bliżej niż się nam wydaje. Ubrania, które powstają na mazowieckiej ziemi, są nie tylko idealnie skrojone, ale też wykonane z materiałów dobrego gatunku.
aktualności
Jakie wydarzenia w 2020 roku najbardziej wpłynęły na marketing w branży marek luksusowych? Z jakimi problemami i zagadnieniami będzie się ona mierzyć w 2021 roku oraz jakie technologie i trendy będą miały istotny wpływ na marketing w tej branży w Polsce w 2021 roku?
Przemysł mody
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę KPMG we współpracy z Uczelnią Łazarskiego, ponad 60 proc. z nas kupuje ubrania wtedy, kiedy sytuacja cenowa jest korzystna, na przykład obowiązują promocje. Okazji chętnie szukamy w sklepach internetowych.
Przemysł mody
Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego 2019/2/24-32 – artykuł Marlena Jankowska oraz Agnieszka Oleksyn - Wajda
Przemysł mody
Ostatnie badanie przeprowadzone przez ekspertów z King’s College London, a opisane w czasopiśmie "Environmental International", wykazało, że cząstki tworzyw sztucznych unoszą się w powietrzu i tym samym mogą odkładać się w drogach oddechowych i być połykane.
Przemysł mody
Kolejne przełomowe decyzje w branży mody. W trakcie ubiegłotygodniowego szczytu G7 najwięksi gracze na rynku odzieżowym podpisali Pakt Mody (Fashion Pact), deklarując się tym samym do aktywnej walki o środowisko i ograniczenia negatywnego wpływu mody na środowisko.
Przemysł mody
Niedawno świat obiegła wiadomość o dołączeniu aktorki do zarządu Keringa.
Przemysł mody
29 listopada 2018 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.
Przemysł mody
W 2016 r. w branży tekstylnej pracowało 60,1 tys. osób w ponad 5 tys. firm. W przeszło 13 tys. zakładach odzieżowych pracowało 100 tys. osób, a w przemyśle skórzanym niecałe 3 tys. firm zatrudniało 27,5 tys. osób (dane GUS na koniec 2016 r.).
Przemysł mody
Ponieważ sektor mody stał się jednym z największych emitentów gazów cieplarnianych, wnosząc tym samym istotny wkład do zachodzących szybko zmian klimatycznych, czyli globalnego ocieplenia, branża postanowiła wypracować wytyczne, które mają być przewodnikiem mającym ułatwić osiągnięcie neutralności klimatycznej.
Przemysł mody
Artyści tworzący modę muszą pamiętać, że jest to po prostu biznes, który rządzi się swoimi twardymi prawami.
Przemysł mody
Akademia Prawa i Biznesu Mody na Uczelni Łazarskiego wchodzi już w trzeci rok działalności. W tym czasie wiele się wydarzyło.
Przemysł mody
Co sekundę na wysypisko śmieci trafia ciężarówka wypełniona niepotrzebnymi ubraniami. Polacy co roku wyrzucają ze swoich szaf 2,5 miliona ton koszulek, spodni czy swetrów.
Przemysł mody
Pandemia uderzyła w niemal całą gospodarkę światową, nie oszczędzając branży mody.
Przemysł mody
"Moda wykańcza planetę" - to coraz częściej powtarzana teza. Polska branża modowa zajmuje 8. miejsce w Europie pod względem obrotów, a 6. w nakładach inwestycyjnych.
Przemysł mody
Przed spotkaniem G7 w Biarritz prezydent Francji E. Macron w towarzystwie ministra gospodarki i finansów Bruno Le Maire'a, ministra pracy Muriela Pénicauda oraz wiceministra przemian ekologicznych Brune Poirson spotkał się z przedstawicielami 32 firm modowych i tekstylnych, które zdecydowały się podpisać tzw. Pakt mody (Fashion Pact), czyli pakiet zobowiązań dotyczących klimatu, różnorodności biologicznej oraz oceanów.
Przemysł mody
Szeroko rozumiana branża mody, w całym cyklu życia produktu, czyli od kreacji, poprzez etap produkcji, użytkowanie produktu, aż do jego utylizacji stanowi wieloetapowe zagrożenie dla środowiska naturalnego.
Przemysł mody
Zmiany klimatu oraz działanie w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju, to wielkie wyzwanie dla całej społeczności międzynarodowej.
Przemysł mody
Nasze apetyty konsumenckie rosły w sposób geometryczny, a szafy zaczęły pękać w szwach. Zachłysnęliśmy się możliwością realizowania swoich potrzeb, marzeń oraz pragnieniem dogonienia Zachodu.
Środowisko
Kiedy mówi się o etycznej modzie, głównie ma się na myśli wykorzystywane materiały, dobrze opłacane szwalnie czy nieużywanie szkodliwych chemicznych substancji. Tymczasem zapomnianym problemem są… wieszaki.