CMS Raporty, analizy i wytyczne

Moda i Design w Świecie COVID-19

CMS

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że konsumenci w znacznej mierze pozostali w murach swoich domów, ograniczani głównie do zakupów online. Przymusowe zatrzymanie w codziennym rytmie dni być może niektórym pozwoliło zrewidować własne potrzeby i oczekiwania, związane z nabywaniem dóbr (co było już wcześniej widoczne w trendach minimalizmu i eksperientalizmu), a nawet podjąć określone postanowienia w zakresie bardziej zrównoważonych zakupów. Również biznes w obliczu nieznanej przyszłości został postawiony przed nowymi wyzwaniami.

Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego przeprowadziło badanie mające ustalić, jak radzi sobie sektor odzieżowy w Polsce i jak wygląda otoczenie prawne w nowej sytuacji, związanej z wyzwaniami covidowymi.

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska jest partnerem tego opracowania. Radca prawny Agnieszka Oleksyn – Wajda jest autorką rozdziału  „Nowa Pandemiczna Rzeczywistość Modowa – Czyli Jak Wyzwania Przekuć w szansę dla mody zrównoważonej”.

Czytaj więcej