CMS aktualności

Chemia jest kobietą

CMS

16 czerwca odbędzie się już VIII edycja Kongresu Polska Chemia organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Kongres odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku, w formule programu telewizji biznesowej.

Agnieszka Oleksyn - Wajda, dyrektor IZRS poprowadzi rozmowę na temat zrównoważonego rozwoju, ale tym razem nie w kontekście środowiskowym.

Pod lupę bierzemy kwestie związane z różnorodnością, włączeniem i przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Z jednej strony, otacza nas wiele przedsiębiorczych, świetnie wykształconych i odpowiedzialnych kobiet, które znakomicie odnajdują się w biznesie, z powodzeniem przewodzą różnym organizacjom, są wysoko cenione w polityce. Kobiety liderki stawiają na otwartość, kompetencje, doskonale radzą sobie z zarządzaniem kryzysowym.  

Z drugiej – z badań wynika, że wciąż szklany sufit dotyczy wielu profesji, w których kobiety mogłyby odgrywać wiodącą rolę. Według raportu „Global Gender Gap Report 2020” kraje Europy Wschodniej, a w  tym Polska, potrzebują  107 lat by osiągnąć równość płci. Z kolei według BNP Paribas „Gdzie są nasze patronki”, w edukacji brakuje kobiecych autorytetów, w szkołach – kobiecych patronek. Kobietom trudniej uzyskać tytuł profesora, jak wynika z raportu z 2021 „Kobiety na Politechnikach”. Kobiety wciąż pozostają mniejszością we władzach spółek giełdowych – stanowią mniej niż 14% jak wynika z raportu „Udział kobiet we władzach a efektywność spółek” CFA Society w Polsce.

BASF Polska inaugurowała kampanię „Chemia jest kobietą”. Jaki jest cel tej kampanii? Ile kobiet pracuje w tej organizacji? I w jaki sposób wspiąć się na najwyższe szczeble na swojej drodze zawodowej? Porozmawiamy o tym z Panią Katarzyną Byczkowską – Prezes BASF Polska.

Zapraszamy na wydarzenie!