CMS aktualności

Ruszyła VI edycja studiów „Prawo Ochrony Środowiska”

CMS

W dniu 17 października 2020 r. rozpoczęły się zajęcia już VI edycji studiów podyplomowych „Prawo Ochrony Środowiska” na Uczelni Łazarskiego.

Program studiów, począwszy od jego powstania w 2015 r. jest aktualizowany jest z roku na rok, ponieważ ochrona środowiska staje się coraz mocniejszym nakazem,  a przepisy w tym zakresie odpowiednio się zmieniają.

W lutym 2020 r. kierunek „Prawo Ochrony Środowiska” został wyróżniony decyzją Komisji Akredytacyjnej Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością” 2019/2020.

Świadomość ekologiczna społeczeństwa jeszcze nigdy nie była tak duża jak obecnie. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zmian klimatycznych, zielonej transformacji, społecznej odpowiedzialności biznesu czy gospodarki cyrkularnej.

Uczestnicy większości procesów inwestycyjnych oraz produkcyjnych muszą liczyć się z coraz surowszymi wymaganiami związanymi z ochroną środowiska. Znajomość podstaw prawa ochrony środowiska, w tym gospodarki obiegu zamkniętego, zrównoważonego rozwoju, zielonego finansowania, zmian klimatycznych, raportowania niefinansowego obejmującego elementy środowiskowe staje się niezbędnym elementem wykształcenia specjalistów, kadry menedżerskiej czy zarządczej. Bez znajomości wymagań szeroko rozumianego prawa ochrony środowiska jak i trendów jego rozwoju nie można dziś podejmować racjonalnych decyzji biznesowych.

Celem programu jest przekazanie wiedzy z zakresu polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, która zaprocentuje w rozwoju kariery zawodowej uczestników programu.

Czytaj więcej